Molo i wyspa na stawie w Januszowicach

Strefa rekreacji w Januszowicach powstała w 2020 r. to propozycja dla miłośników rekreacji nad wodą.

Plaża, woda, molo prowadzące do urokliwej wyspy – oto strefa rekreacji nad stawem w Januszowicach. Teraz miłośnicy spędzania wolnego czasu nad wodą w sezonie letnim mogą wypoczywać na terenie naszej gminy.

Strefa to przede wszystkim plaża, tereny spacerowe, miejsce na grilla oraz do zabaw dziecięcych, wszystko w obrębie malowniczego stawu o powierzchni ok. 17 ha. Staw ma ok. 2 km brzegu, od strony drogi krajowej nr 7 otwarto plażę wraz z infrastrukturą rekreacyjną na długości ok. 150 m, wybudowano tam także wygodny deptak spacerowy. Na środku stawu jest malownicza wysepka, do której wybudowano molo. Na wyspie powstał punkt obserwacyjny okolicznego ptactwa, które ma tam budki lęgowe, jest altana wypoczynkowa, ławeczki, chodniki i stoliki do gry w szachy.

Pomyślano też o najmłodszych, obok plaży powstał kolorowy plac zabaw dla dzieci. Jest także miejsce  na grilla i ławeczki. Osoby dojeżdżające samochodem mają do dyspozycji duży parking. Są też stojaki na rowery, bowiem do kąpieliska można dojechać m.in. ścieżką rowerową ul. Okrzei–ul. Kolejowa, do czego serdecznie zachęcamy!

W budynku socjalnym dostępny jest administrator obiektu, który służy pomocą i informacją użytkownikom strefy; kontakt tel. kom. 533 355 193. Zachęcamy do spacerów w strefie rekreacji, do dbania o porządek i o piękno tego miejsca, które jest naszym wspólnym dobrem. Regulamin korzystania z obiekty znajduje się poniżej w załączniku.

Trwają prace nad uruchomieniem profesjonalnego kąpieliska, jego otwarcie planowane jest na rok 2022; obecnie obowiązuje ZAKAZ KĄPIELI.

Od 15 lipca w Strefie rekreacji rusza wypożyczalnia sprzętu pływającego – TUTAJ.

Zobacz film o strefie rekreacji w Januszowicach

 Inwestycję wykona firma Apis Polska sp. z o.o., ul. 3 Maja 85 b, 37-500 Jarosław; koszt inwestycji wynosi 2 179 599,41 zł, w tym dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w wysokości 1 223 071,41 zł.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin_plaża_wyspa_i_pomost_kapielisko_logo.doc)Regulamin_plaża_wyspa_i_pomost_kapielisko_logo.doc[ ]71 kB2021-07-13 15:22