Rozpoczęliśmy podpisywanie umów z organizacjami pożytku publicznego, które dostaną w ramach otwartego konkursu ofert prawie 920 000 zł.

Pieniądze są przeznaczane na działania społeczne dla mieszkańców naszej gminy, m.in. działalność sportową klubów, imprezy sportowe, działania kulturalne, pikniki, wyjazdy edukacyjne i wiele innych. Lista dofinansowanych ofert TUTAJ.

Co roku wspieramy gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Słomniki, poprzez dotowanie działań statutowych, wspieranie finansowe i rzeczowe podczas imprez gminnych, wydarzeń i konkursów na terenie województwa małopolskiego i całej Polski. Aby docenić ich dorobek i talent wydaliśmy książkę pokazującą działalność KGW i przepisy kulinarne, którą prezentowaliśmy m.in. podczas Małopolskiego Święta Czosnku w Prandocinie TUTAJ.

Darmowe egzemplarze książki dostępne są w Urzędzie Miejskim w Słomnikach, w MGCK w Słomnikach i w Bibliotece Publicznej w Słomnikach.

W najbliższym czasie wszystkie KGW otrzymają środki w ramach bonusu frekwencyjnego z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  poprzez ARiMR. Aby otrzymać środki, KGW nie muszą składać żadnych wniosków; nie ma też obowiązku rozliczania dotacji; w razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt tel. 0123881102, wew. 122. W przypadku opóźnień i trudności z ww dofinansowaniem Gmina Słomniki przeznaczy środki na wsparcie KGW i wesprze je w różnych formach, tak jak to robi od wielu lat.

7
7
4
4
DSC05707
DSC05707
2
2
6
6
1
1
3
3
5
5
8
8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9