Po czterech edycjach w skład grona wyróżnionych Znakiem Jakości Spichlerz Koronny wchodzą już 23 podmioty a w tym gronie mamy ponad 30 produktów spożywczych, 7 produktów użytkowych, 4 produkty rękodzielnicze, 3 usługi i  1 lokalne wydarzenie!

Idea Spichlerza Koronnego niesie za sobą chęć promocji i rozpowszechniania wśród mieszkańców oraz turystów produktów i usług najwyższej jakości z terenu Lokalnej Grupy Działania. Aktualnie do terenu LGD należy 6 gmin (Gmina Igołomia- Wawrzeńczyce, Kocmyrzów- Luborzyca, Michałowice, Słomniki, Wielka Wieś i Zielonki).

Znak Jakości Spichlerz Koronny został opatentowany i zastrzeżony w Urzędzie Patentowym przez nasze Stowarzyszenie w 2015 roku. Zgodnie z Regulaminem Marki Lokalnej wyróżnione tym szczególnym Znakiem mogą zostać:

- produkty spożywcze

- usługi gastronomiczne i noclegowe oraz oferty turystyczno- rekreacyjne

- produkty rękodzielnicze oraz użytkowe

- lokalne wydarzenia edukacyjne, kulturalne i promocyjne

O prawo do używania i posługiwania się Znakiem Jakości ubiegać się mogą producenci lokalnych produktów spożywczych, przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, noclegowej, agroturystyki, rolnicy, lokalne pasieki, rękodzielnicy mający siedzibę lub oddział na terenie 6-ciu wyżej wymienionych gmin.

Proces certyfikacji prowadzony jest przez powołaną Kapitułę Znaku, gwaranta najwyżej jakości. Kryteriami wyboru są: powiązanie z regionem LGD, jakość, przyjazność dla środowiska, przyjazność dla mieszańców i klienta, wyjątkowość, współpraca w ramach Marki Lokalnej z pozostałymi uczestnikami programu.

KOLEJNY NABÓR PLANOWANY JEST NA PRZEŁOMIE LIPCA/SIERPNIA 2023.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biurem LGD pod nr telefonu 664 067 821 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do śledzenia naszej strony internetowej www.koronakrakowa.pl

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa